СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Початок видобутку солі на рудниках солерайону був пов'язаний із застосуванням важкої ручної праці протягом усього виробничого процесу. Перші шахтарі-соляники вручну буравили шпури, підривали сіль, вантажили її у вагонетки. За допомогою кінного відкочування сіль доставляли до стовбура, а видавали на-гора за допомогою парової підйомної машини. Освітлення робочих місць здійснювалося карбідовими та гасовими лампами...

Упевнена хода науково-технічного прогресу знайшла своє втілення в кращій організації роботи шахтного та солепереробного комплексів, у впровадженні комп'ютеризації і автоматизації вантажно-розвантажувальних операцій, у налагодженій роками маркетинговій та збутовій діяльності підприємства.

Сучасні системи розробки Артемівського родовища соляного мінералу, що застосовуються на рудниках, прогресивний спосіб комбайнового видобутку солі, конвеєрний транспорт, потокові технологічні лінії переробки солі на поверхневих комплексах виключають використання ручної праці в основних виробничих процесах, що забезпечує стабільну якість продукції та безпеку виробництва. Інженерними службами підприємства виконано велику роботу з розширення асортименту продукції, яка випускається, підвищенню її якості для безумовного задоволення попиту численних споживачів.

Впровадження нових ліній з виробництва фасованої солі в поліетиленових 1-кілограмових пакетах з груповим пакуванням по 10, 25 і 50 кг сприяє більш повному насиченню ринка цією продукцією, полегшує працю фасувальниць, поліпшує естетику виробництва.

Зростає попит на нові види нашої продукції: сіль йодовану з антизлежувальною добавкою; сіль, розфасовану у фальцьовані поліпропіленові пакети масою по 1 кг, у картонні пачки і у поліпропіленові пакети по 500 г, сіль сіяну, розфасовану в баночки з полімерних матеріалів по 180 г і 450 г; сіль для ванн, розфасовану в відерця з полімерних матеріалів по 800 г і 1000 г; широку гаму меленої, солі без пилу і сіяної солі для промислового споживання; світильники та сувеніри із солі.

Наше підприємство виробляє різні види упакованої солі масою від 10 г до 1 тонни.

Задовольняється попит споживачів і на групове пакування солі за рахунок використання паперу, термоусадочної та стретч-плівки, м'яких контейнерів типу «біг-бег», мішків по 10, 25 і 50 кг, гофроящиків. Окремі види продукції укладаються на палети і упаковуються стреч-плівкою.

Підприємство має у своєму розпорядженні потужності з виробництва йодованої солі в обсязі 1 575 тисяч тон у рік. Ця сіль використовується для профілактики йодозалежних захворювань, що викликані йодною недостатністю.