ЙОДОВАНА СІЛЬ

Для профілактики йодозалежних захворювань, які викликані йодною недостатністю, на підприємстві проводиться йодування фасованої та затареної солі з додаванням KJO . Для забезпечення сипкості солі до неї додається антизлежувач K [Fe (CN) ] · 3H O

Йодована поварена харчова сіль виробляється відповідно до ДСТУ 3583-97(ГОСТ 13830-97), ГОСТ Р 51574-2000. Готовим продуктом є сіль поварена харчова з добавкою йодноватокислого калію (згідно ГОСТу 4202-75 або іншій нормативній документації) кваліфікації "ч" і вище. Повне хімічне найменування та назва, під якими йодноватокислий калій відомий в інших країнах - KJO3, йодат калію.

Якість такої солі регламентується нормативними документами: ДСТУ 3583-97(ГОСТ 13830-97), ГОСТ Р 51574-2000, відповідно до яких масова частка йоду повинна бути дорівнює (40±15)·10%. Масова частка вологи в солі з добавками не повинна перевищувати 1,00%.

Йод - один з найважливіших мікроелементів, необхідних людині. Він входить до складу гормонів щитовидної залози, що регулюють енергетичний обмін, фізичний та психічний розвиток особи.

Згідно даним Міністерства охорони здоров'я, в останні роки збільшилося зростання йодо-дефіцитних захворювань серед населення, що викликано браком йоду в організмі людини. По своєму геохімічному складу ґрунти на значній частині території збіднені на йод і через низький вміст цього елементу у воді та продуктах харчування його надходження зі звичайним раціоном недостатньо.

Брак йоду призводить до важких порушень в організмі людини. Він є причиною так званого ендемічного зобу, або базедової хвороби - збільшення щитовидної залози, що загрожує переходом у рак. Найбільш діючим і ефективним способом доповнення недостатнього надходження йоду в організм - є регулярне використання йодованої солі для приготування та покращення смаку їжі. Споживання цієї солі в кількості 5-6 грам на добу повністю забезпечує потребу організму в йоді, запобігаючи розвитку згаданих вище порушень.