НОВИНИ

ДП «Артемсіль» в першому півріччі 2017 року повністю компенсувало втрату російського ринку
11 липень 2017

   За підсумками перших шести місяців 2017 року державне солевидобувне підприємство «Артемсіль» виробило 780 тисяч тонн солі. Цього року втрату російського ринку вдалося повністю компенсувати за рахунок збільшення поставок до країн далекого зарубіжжя.
    Відзначимо, що за аналогічний період минулого року 236 тисяч тонн солі було направлено на територію Російської Федерації. Так за 6 місяців 2017 року європейським споживачам відвантажено 391 тисяча тонн продукції, що в п'ять разів більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Істотно зріс експорт в Угорщину, Польщу, Румунію, Словаччину. Крім того, збільшилися відвантаження і на внутрішній ринок.
    Рудники підприємства перевиконали план по виробництву солі на 16,8%. Також за 6 місяців 2017 року обсяг видобутку на 31% вище, ніж в 2016 році.
    За вказаний період підприємство більш ніж в 3 рази збільшило випуск солі меленої без пакування, що відвантажується насипом. Виробництво цього виду продукції склало 552,6 тисячі тонн або 70% від загального обсягу видобутку. Крім того, незначно виріс випуск харчової солі, затареної в мішки.
    Разом з тим, у зв'язку зі зміною кон'юнктури ринку на деякі види продукції попит знизився. В результаті цього на 10% скоротився випуск фасованої солі (82,7 тисячі тонн), на 30% йодованої (24 тисячі тонн), на 25% менше підприємство виробило солебрикетів (9 тисяч тонн) і на 60% соляних блоків (1,8 тисячі тонн). Солі, затареної в МКР ДП «Артемсіль» реалізувало 26,7 тисячі тонн, що становить всього 12% від рівня минулого року.
    Нагадаємо, що в цьому році ДП «Артемсіль» розпочне випуск харчової солі, очищеної шляхом фотосепараціі. На першому етапі новий продукт буде спрямовано на експорт - в основному в країни ближнього зарубіжжя. У планах підприємства продовжити технічне переозброєння рудників і перейти до випуску очищеної солі на всіх виробничих лініях.