НОВИНИ

ДП «Артемсіль» за 9 місяців 2017 року виробило 1,2 мільйона тонн солі
13 жовтень 2017

   Державне солевидобувне підприємство за підсумками 9 місяців 2017 року випустило 1,2 мільйона тонн солі. Обсяг виробництва на 13,8% більше запланованих показників і незначно перевищує показник минулого року. Результати роботи могли бути і більш високими за умови кращого забезпечення рудників ДП «Артемсіль» вагонами.
    З початку року в ДП «Артемсіль» було вироблено близько 834 тисяч тонн солі меленої без пакування, яка відвантажується навалом, що більш ніж в два рази перевищує показник минулого року. Збільшити обсяги відвантаження навальної солі вдалося за рахунок зростання експорту в країни далекого зарубіжжя.
    Європейським споживачам за 9 місяців 2017 року направлено 513,3 тисячі тонн (43,1% - від загального обсягу реалізації солі). За аналогічний період минулого року лише 123,6 тисячі тонн продукції (10,4%) було експортовано в країни далекого зарубіжжя. Постійними споживачами ДП «Артемсіль» залишаються Угорщина, Польща, Словаччина, Румунія, Сербія та інші країни.
    Поряд зі зростанням обсягів експорту, на окремі види продукції попит знизився. З початку року випуск фасованої солі (в порівнянні з минулим роком) скоротився на 25,5% і склав 144,4 тисячі тонн. На 15,7% менше в ДП «Артемсіль» виробили йодованої солі (43,6 тисячі тонн) і на 8,6% солі, затареної в мішки, (160,2 тисячі тонн). У зв'язку з втратою російського ринку випуск солі, затареної в МКР, скоротився до 38,7 тисячі тонн, що становить всього 8,2% до рівня минулого року.
    Незважаючи на труднощі, трудовий колектив ДП «Артемсіль» в повному обсязі, без затримок отримує заробітну плату, а підприємство, як і раніше залишається одним з найбільших платників податків України.